FAME KONOPIA

Brand: DOMINIKA MŁYŃCZAK
Shipping time 4 dni
390.00

Projekt i wykonanie DOMINIKA MŁYŃCZAK

sukienka o nazwie FAME wersja krótka a co ją wyróżnia? Co, że tkanina powstała z KONOPII 

z natury antyalergiczny, wytrzymały, ekologiczny i bezpieczny materiał idealnie sprawdza się latem. Do uprawy wystarczy woda, słońce i gleba. Do wzrostu nie potrzebuje szkodliwych nawozów ani pestycydów. Tkaniny z konopii są bardzo miękkie i delikatne, oddychają, mają dużą zdolność wchłaniania wilgoci oraz zatrzymywania promieni ultrafioletowych, jednocześnie odznaczają się wysokimi walorami zdrowotnymi.

Rozmiar uniwersalny, można nosić luzem a można z paskiem, również wygląda rewelacyjnie. Jej długość można regulować za pomocą górnych sznureczków oraz za pomocą ewentualnego paska.

Pasuje na XS (modelka) ale również na XL - gwarantuję!

Szyją ją bez rękawów luz z rękawami (3/4).

Świat syntetycznych materiałów nowej generacji jest innowacyjny i bardzo ciekawy - powstają np. antyalergiczne, samoczyszczące, przeciwbakteryjne tkaniny, które potrafią regulować swoją temperaturę i na których nie osiadają roztocza. Na drugim biegunie jest zwrot ku tkaninom naturalnym wykorzystywanym od wieków, takim jak bawełna organiczna, len, włókna z pokrzywy czy konopi oraz wełna merino. Te z natury antyalergiczne, wytrzymałe, ekologiczne i bezpieczne materiały idealnie sprawdzają się latem. Ubrania z bawełny organicznej wyróżnia miękkość, trwałość, odporność na utratę koloru, ale też wyższa cena. Koszulka z bawełny organicznej może być kilka razy droższa od tej uszytej z włókien pozyskanych przemysłowo, dostępnej w większości popularnych sieciówek. Cena wiąże się z wysokimi kosztami zrównoważonych, ekologicznych upraw, które muszą spełnić szereg restrykcyjnych norm, począwszy od nie stosowania pestycydów i nawozów sztucznych, po zapewnienie warunków zatrudnienia Fair Trade. Zgodnie z ekologicznymi priorytetami na plantacjach tego typu ogranicza się zużycie wody, a w walce z owadami szkodliwą chemię zastępuje tradycyjnymi metodami. Co z tkaniną potocznie nazywaną " NA ZDROWIE"? piszę tu o konopii ... bo ją stworzyłam właśnie dla Was na nadchodzące lato ... Do ich uprawy wystarczy woda, słońce i gleba. Do wzrostu nie potrzebują szkodliwych nawozów ani pestycydów. To wszystko sprawia, że ubrania z nich wyprodukowane są w 100% organiczne i biodegradowalne. Być może właśnie dlatego przemysł włókienniczy powoli przypomina sobie o pokrzywie i konopiach. Według książki „Columbia History of the World” najwcześniejsza znana tkanina (ok. 8 wieku p.n.e.) wykonana była najprawdopodobniej z włókien konopi. Do XX wieku z włókna konopnego właśnie pochodził znaczący procent wszystkich tkanin na ubrania, namioty, koce, prześcieradła czy obrusy. To jedno z najmocniejszych włókien naturalnych na świecie. Tkaniny z konopii są bardzo miękkie i delikatne, oddychają, mają dużą zdolność wchłaniania wilgoci oraz zatrzymywania promieni ultrafioletowych, jednocześnie odznaczają się wysokimi walorami zdrowotnymi. Jeżeli macie ochotę można się częstować.


Share

Our new collection

No products

Cart

Your shopping cart is empty

Buy your first product